Opakowania z tworzyw biodegradowalnych szansą dla rozwoju rynku opakowań

Stawiamy na EKO
Dobro naszej planety jest w rękach każdego z nas. Mamy tego świadomość, więc jako producent opakowań nie uciekamy od tej odpowiedzialności. Postawiliśmy na opakowania biodegradowalne oraz promocję ekologii. Główną zaletą tworzyw biodegradowalnych jest przede wszystkim ich zdolność do ulegania procesowi degradacji w warunkach naturalnych. Nasze opakowania aż w 95% mogą ulegać rozkładowi. Rozwiązania te w dłuższej perspektywie mogą znacząco obniżyć ilość produkowanych i gromadzonych odpadów.

Jak to się dzieje?
Z pomocą przychodzą nam duża liczba naszych „małych współpracowników” – głównie bakterii, grzybów, promieniowców, glonów i pierwotniaków, które wykorzystują polimery biodegradowalne, jako pożywienie. Poza tymi organizmami żywymi do biodegradacji przyczyniają się także czynniki naturalne, zwłaszcza promieniowanie UV, tlen oraz woda. To z pomocą tych czynników rozkładowi może ulegać nawet 95% substancji organicznej.

 

 

Poniżej przedstawiamy wysokiej jakości opakowania z tworzyw biodegradowalnych. Są trwałe, wytrzymałe, a przy tym w 100% podlegają recyklingowi.
Script logo